e-Segítség | Oldaltérkép
Magyar English facebook

PIK

A Pécsi Ifjúsági Kerekasztal létrehozásának célja, hogy a városban a gyermek és ifjúsági korosztály érdekei, igényei megjelenjenek az önkormányzat ifjúságot érintő döntéseinek meghozatala során. A fiatalok reprezentációjának megteremtése eredményeképp kialakulhat az egységes ifjúsági érdekképviselet, a fiatalok egymás közötti párbeszéde elősegítheti, hogy az önkormányzat konkrét kezdeményezéseket konkrét támogatások nyújtásával tudja segíteni.

Pécs MJ Város Önkormányzata többször jelezte nyitottságát a fiatalok felé, és most a civil szervezeteken, diák- és hallgatói önkormányzatokon, politikai ifjúsági szervezeteken a sor, hogy az önszerveződés útján létrejövő szervezeti erő alkalmazásával legyenek partnerek, ha kell nyomásgyakorló tényezők az önkormányzat mellett vagy akár azzal szemben is.

A Kerekasztal két tárgyalócsoportból épül fel (Korosztályi Tárgyalócsoport; Önkormányzati Tárgyalócsoport). A tagság a Korosztályi Tárgyalócsoportban a szándéknyilatkozat megtételével keletkezik. A tagság egy éves időtartamra szól, azt minden évben meg kell újítani. Az Önkormányzati Tárgyalócsoportban a tagság az Ifjúsági és Civil Kapcsolatok Bizottsága tagságának elnyerésével egyidejűleg automatikusan keletkezik és folyamatosan fennáll a bizottsági tagság teljes ideje alatt. A Korosztályi Tárgyalócsoport tagjai közül elnököt választ, aki automatikusan az egész Kerekasztal elnöke lesz. Az Önkormányzati Tárgyalócsoportot a bizottsági elnök vezeti.

A Korosztályi tárgyalócsoport felépítése:

  • A Pécsen működő felsőoktatási intézmények hallgatói önkormányzatainak képviselői.
  • A pécsi középiskolák diákönkormányzatainak képviselői.
  • A pécsi gyermek- és ifjúsági korosztályokkal foglalkozó, azokat támogató civil szervezetek képviselői.
  • A politikai pártok ifjúsági szervezeteinek képviselői.

Az Önkormányzati Tárgyalócsoport felépítése:

Az Önkormányzati Tárgyalócsoportot a Pécs MJV. Önkormányzata Ifjúsági és Civil Kapcsolatok Bizottságának rendes tagjai alkotják (jelenleg öt fő), valamint tanácskozási joggal részt vehetnek a Kerekasztal ülésein a bizottság munkáját segítő szakértők.

A Kerekasztal havi rendszerességgel (minden hónap harmadik csütörtökén) üléseket tart, ahol megvitatásra kerülnek a gyermek és ifjúsági korosztályokat érintő aktuális témák. Rendkívüli ülések kezdeményezésének joga mindkét tárgyalócsoport számára biztosított. Ugyan így megvan a lehetőség arra, hogy bármelyik tárgyalócsoport kezdeményezze valamely téma plenáris ülésen való megvitatását. Minden szervezet képviselője, valamint a bizottsági tagok egy-egy szavazattal rendelkeznek. Az ülések határozatképességéhez a tagok egyharmadának jelenléte, míg határozat/döntés hozatalhoz a jelenlévők kétharmadának támogató szavazata szükséges. A Kerekasztalnak módjában áll megállapodást kötni, valamint állásfoglalást, javaslatot kibocsátani.

Kapcsolódó állományok:

Baranya Ifjúságáért Nonprofit Kft.| 7621 Pécs, Apáca u. 2/1.| Telefon: 72/211-134| e-mail: tetthely@tetthely.net

MarkCon 2008